Dni Skupienia Architektów

"Jeżeli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą. Jeżeli Pan miasta nie ustrzeże, strażnik czuwa daremnie. Daremnym jest dla was wstawać przed świtem, wysiadywać do późna - dla was, którzy jecie chleb zapracowany ciężko; tyle daje On i we śnie tym, których miłuje."

Ps 127

Galeria zdjęć

    Z ogromnym żalem informujemy, że w dniu 13 maja zmarł Stanisław Niemczyk.
 
    Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej - wybitny Architekt. 
    Autor ikonicznych realizacji architektury sakralnej.
    Całym swoim zawodowym życiem dawał nam przykład czym jest etos pracy architekta i jego związek ze swoim dziełem.

    Dla tych, którzy mieli zaszczyt znać Go osobiście - był też wzorem skromności, ciepła i wielkiej kultury. 

 
Mieliśmy wielkie szczęście i zaszczyt gościć ś.p. Stanisława Niemczyka na naszych Dniach Skupienia, gdzie zaprezentował nam swoje kościoły i zaprosił do odwiedzenia budującego się kościoła i klasztoru oo Franciszkanów w Tychach. Byliśmy tam dwukrotnie, a towarzyszący nam od tamtych chwil zachwyt i zadziwienie nie opuszcza nas do dziś. 
 
Teraz - wiedząc już, że to dzieło ostatnie Zmarłego - pamiętamy jak serdecznie byliśmy przyjęci i oprowadzeni przez Autora po tej wielkiej budowie o ponadczasowej architekturze. Dziękujemy ś.p. Stanisławowi Niemczykowi za okazaną serdeczność i dowody przyjaźni.  
 
Jesteśmy tym bardziej wdzięczni Opatrzności, że spotkaliśmy Go na swojej drodze czerpiąc siły z Jego wspaniałej postawy i świadectwa całego życia. 

Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie.