Dni Skupienia Architektów

"Jeżeli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą. Jeżeli Pan miasta nie ustrzeże, strażnik czuwa daremnie. Daremnym jest dla was wstawać przed świtem, wysiadywać do późna - dla was, którzy jecie chleb zapracowany ciężko; tyle daje On i we śnie tym, których miłuje."

Ps 127

Galeria zdjęć

Z żalem zawiadamiamy, że w dniu 10 listopada 2019 zmarł nasz kolega arch. Marek Pasternak, architekt urbanista, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach, działacz Śląskiej Okręgowej Izby Architektów i jej wiceprzewodniczący w latach 2002-2006, wieloletni działacz SARP Oddział Bielsko Biała, społecznik i inicjator wielu akcji obywatelskich w Bielsku-Białej.  Przez wiele lat prowadził  prywatną praktykę projektową, jako specjalista problematyki mieszkalnictwa, gospodarki komunalnej i przestrzennej.

Był uczestnikiem Dni Skupienia Architektów.

Składamy wyrazy głębokiego współczucia rodzinie zmarłego.

 

Módlmy się: Panie, przyjmij duszę Marka - Twojego wiernego sługi - do krainy życia wiecznego. Ciebie prosimy wysłuchaj nas Panie.


Pogrzeb śp. Marka Pasternaka odbędzie się w sobotę 16 listopada o godzinie 13-tej w kościele pw. NMP Królowej Polski w Bielsku Białej.

Marek uczestniczył w Dniach Skupienia Architektów od pierwszego spotkania 5-6 października 2012 roku. Modlił się z nami na różańcu od 2015 roku, aż do końca. Jeszcze przed 15.DSA otrzymałam od niego sms-a z informacją, iż brak zdrowia pokrzyżował jego wszelkie plany i nie będzie mógł być na DSA, ale modli się razem  z nami. Znałam Marka od 2002 roku, gdyż był delegatem na Krajowy Zjazd Izby Architektów. Pod koniec pierwszej kadencji pracowaliśmy razem w Komisji do spraw ubezpieczeń (OC) architektów. Był człowiekiem o wysokich wartościach moralnych i etycznych.

Lubiłam rozmowy z Markiem -  będzie mi go brakowało. W ostatnich dwóch latach, kiedy nie przyjeżdżał na DSA nie kontaktowałam się z Markiem. Przed 15. DSA miałam naglącą potrzebę by zadzwonić - Marek nie odebrał telefonu (był już ciężko chory), tylko wysłał wiadomość. 

"Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą...."
Anna Serafin

 

Składamy wyrazy głębokiego współczucia rodzinie zmarłego.

Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.