Dni Skupienia Architektów

"Jeżeli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą. Jeżeli Pan miasta nie ustrzeże, strażnik czuwa daremnie. Daremnym jest dla was wstawać przed świtem, wysiadywać do późna - dla was, którzy jecie chleb zapracowany ciężko; tyle daje On i we śnie tym, których miłuje."

Ps 127

Galeria zdjęć

Szczęść Boże,                                                 

W ten trudny dla nas czas pełnego zamknięcia i izolacji przed zarazą, w czas niepokoju i lęku niech, Pan Bóg błogosławi i wspiera.

Dziś mija 15 lat od pamiętnego czasu odchodzenia do Domu Ojca świętego papieża Jana Pawła II. Pamiętamy ten czas wielkiej modlitwy, refleksji, spokoju, ciszy i wspólnoty. Świat nigdy w takiej skali nie przeżywał cierpienia i śmierci człowieka, doświadczanych jako przejście do innej, lepszej rzeczywistości, przedziwnie dla wszystkich otwartej.  Po tej śmierci Świętego świat stał się trochę inny i Polska stała się trochę inna. Stawiamy sobie pytanie: gdzie tkwiła siła życia i śmierci Jana Pawła II? Odpowiedź jest jedna: w przyjęciu przez niego Jezusa Chrystusa.

Przeżywamy teraz zupełnie dla nas nową sytuację i to ogólnoświatowym wymiarze. Odwieczny „taniec” życia i śmierci nabrał tempa, mimo uwięzienia nas w domach i podjęcia wszystkich koniecznych ograniczeń. Jest on obecny nie tylko w medialnych doniesieniach, dramatycznych statystykach, ale i w naszych głowach.

Dziś przez wstawiennictwo  św. Jana Pawła II, papieża, który jak żaden inny następca św. Piotra ogarniał świat, prośmy o Miłosierdzie Boże dla nas i całego świata.

Za jego zaś przykładem przyjmijmy do naszego „aresztu domowego” i naszych niespokojnych umysłów i serc, Jezusa Chrystusa.  Św. Jan Paweł był człowiekiem Eucharystii, Słowa Bożego i zawierzenia Maryi przez modlitwę różańcową.

Przez duchową Komunię Świętą i Słowo Boga możemy Chrystusa nieustannie zapraszać do naszych domów, rodzin, bliskich; aby jego obecność pomagała nam w przetrwaniu tego czasu zarazy, a potem, jeśli Pan Bóg pozwoli nam przetrwać, w odnalezieniu się w nowej ludzkiej rzeczywistości, która nastanie po epidemii.

Dziś, w godzinę śmierci Świętego Papieża, o godz. 21.37 zapalmy świece, które są symbolem wspólnoty, miłości i ciepła, postawmy je w swoich oknach i czuwajmy, aby podkreślić naszą wspólnotę.

Proszę Was wszystkich o wspólną modlitwę.

Przesyłam adres strony internetowej parafii Jaworzno Szczakowa, w której podczas codziennych Mszy św., sprawowanych o godz. 18.00, głoszę Słowo Boże na ten trudny czas.

Ks. Lucjan