Dni Skupienia Architektów

"Jeżeli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą. Jeżeli Pan miasta nie ustrzeże, strażnik czuwa daremnie. Daremnym jest dla was wstawać przed świtem, wysiadywać do późna - dla was, którzy jecie chleb zapracowany ciężko; tyle daje On i we śnie tym, których miłuje."

Ps 127

Galeria zdjęć

Bycie liderem polega na służbie. Im większy lider, tym niższy sługa. Jezus stał się sługą nas wszystkich, nie traćmy więc czasu na szukanie lepszego nauczyciela.

Znajdujemy się w znakomitej sytuacji. Przez swoją śmierć na Krzyżu, Jezus uczynił nas swoimi braćmi. Przez zmartwychwstanie – otwarł dom Niebieskiego Ojca. Dał nam Słowo Boga, porządkujące ludzkie myślenie i święte znaki, generujące Boską moc.

Bracie i Siostro,

przez Chrzest zostałeś „zalogowany” w Jezusa, grzech zaś blokuje do Niego dostęp. Tracisz wówczas cel i moc. Tracisz bezcenny czas i znakomite relacje.

Teraz uruchom najlepszy program antywirusowy - Sakrament pojednania.

Jest całkowicie skuteczny, bo działa w nim sam Jezus. To On, gdy dokonał dzieła odkupienia, powiedział do uczniów: Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane (J 20,22-23).

Dlatego też przedstawicielem Jezusa jest spowiednik, a tego – w sam raz dla siebie – możesz sobie wybrać. Dzięki niemu możesz przyglądnąć się swojemu sumieniu i zobiektywizować subiektywny osąd. Gwarantem prawdy jest sam Duch Święty. Ojciec Niebieski przebacza ci wszystko, ty przebacz wszystko bliźniemu.

Pamiętaj!

Nie ma pieniędzy, za które kupisz ten „program”, nawet u najbardziej upadłego księdza.

Nie czekaj!
Ks. Lucjan Bielas