Dni Skupienia Architektów

"Jeżeli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą. Jeżeli Pan miasta nie ustrzeże, strażnik czuwa daremnie. Daremnym jest dla was wstawać przed świtem, wysiadywać do późna - dla was, którzy jecie chleb zapracowany ciężko; tyle daje On i we śnie tym, których miłuje."

Ps 127

Galeria zdjęć

Gdzie mieszkasz?

2016-11-15

Chcę być liderem, a czy stać mnie na transparentność? Czy stać mnie na Chrystusową reakcję: "Chodźcie i zobaczcie"?

„Jezus zaś, odwróciwszy się i ujrzawszy, że oni idą za Nim, rzekł do nich: Czego szukacie? Oni powiedzieli do Niego: Rabbi! To znaczy: Nauczycielu – gdzie mieszkasz? Odpowiedział im: Chodźcie, a zobaczycie. Poszli więc i zobaczyli, gdzie mieszka, i tego dnia pozostali u Niego.” (J 1,38-39)

Idący za Jezusem, to byli dwaj uczniowie św. Jana Chrzciciela. Jednym z nich był brat Szymona Piotra, drugim zaś, był najprawdopodobniej sam autor cytowanego tekstu - św. Jan.
W cyklu spotkań, w wyniku których formowała się grupa pierwszych uczniów, to zdarzenie musiało mieć szczególne znaczenie skoro ten, który go doświadczył tak skrupulatnie wszystko odnotował.

Pytanie było tak zwyczajne i proste: „Nauczycielu - gdzie mieszkasz?”

Reakcja tak spontaniczna i szczera: „Chodźcie, a zobaczycie”. Transparentność Jezusa w tych pierwszych chwilach poznania Andrzeja i Jana wpłynęła w zasadniczy sposób na ukształtowanie ich relacji z Nim, jako liderem i Mesjaszem. Wszystkie następne ich wzajemne relacje będą dopełniały to, co w wtedy się zaczęło.

Świat, który tak bardzo krzyczy o prywatności, pyta swoich liderów, pyta, bo ma do tego prawo: - Gdzie mieszkasz? - Jakie tworzysz relacje domowe? - Ile masz pieniędzy na koncie? 
Itp.

Jeśli chcę być liderem, to muszę sobie odpowiedzieć na pytanie - czy stać mnie na transparentność? - Czy stać mnie na Chrystusową reakcję: „Chodźcie i zobaczcie” ?


Ks. Lucjan Bielas