Dni Skupienia Architektów

"Jeżeli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą. Jeżeli Pan miasta nie ustrzeże, strażnik czuwa daremnie. Daremnym jest dla was wstawać przed świtem, wysiadywać do późna - dla was, którzy jecie chleb zapracowany ciężko; tyle daje On i we śnie tym, których miłuje."

Ps 127

Galeria zdjęć

Żywy Różaniec” jest wspólnotą osób, które w duchu odpowiedzialności za Kościół i świat 
i w wielkiej prostocie otaczają modlitewną opieką tych, którzy najbardziej jej potrzebują i są wskazani zwłaszcza w Papieskich Intencjach Apostolstwa Modlitwy. Modlitwa różańcowa, powszechnie znana i wielokrotnie polecana przez papieży, zyskała popularność dzięki wspólnotowej formie modlitwy, zainicjowanej przez sługę Bożą Paulinę Jaricot w Lyonie w 1826 r.
Założone przez nią Stowarzyszenie Żywego Różańca zatwierdził papież Grzegorz XVI - i nasza wspólnota jest częścią tego rozpowszechnionego od lat na cały świat dzieła.

W zakładce RÓŻA widnieją wszystkie intencje naszej Róży Różańcowej, którą tworzymy od prawie 10 lat, oraz te AKTUALNE, które omadlamy wspólnie będąc dla siebie, naszych bliskich, naszego środowiska oraz naszej Ojczyzny konkretnym wsparciem i pomocą. Pamiętamy także o intencjach Papieskich i tych obejmujących sprawy świata.

Dwadzieścia osób, z których codziennie każda odmawia dziesiątek Różańca, połączone wspólną wiarą i intencją modlitwy, tworzą swoistego rodzaju wspólnotę religijną. Jest to najwyższy rodzaj ludzkich relacji, bowiem zwornikiem jest sam Bóg, a nie miejsce, sympatie, upodobania itp. Taka wspólnota, uczciwie potraktowana przez każdego jej członka, daje poczucie bezpieczeństwa we wszystkich sferach życia.

Mamy również możliwość dedykowania poszczególnych dziesiątków Różańca w różnych intencjach.
ZAPRASZAMY!
Korzystajmy z tej możliwości WŁĄCZAJĄC NASZE OSOBISTE INTENCJE, lub osób nam bliskich, do intencji kolejnych miesięcy tego 2024 roku, aby nasza Róża Różańcowa była żywa i wspierająca wielu.

 

STAŁA INTENCJA NA 2024 ROK: O POKÓJ NA ŚWIECIE.

Dziękujmy Bogu za wszystko co otrzymujemy każdego dnia.

 

Intencje szczególne

módlmy się wzajemnie za siebie a w szczególności:

- o ratowanie wartości chrześcijańskich w polskich rodzinach, o przywracanie właściwego miejsca rodziny w społeczeństwie.

- o łaskę uzdrowienia z ciężkiego stanu chorobowego dla mojej siostry Małgorzaty,

- o ducha chrześcijańskiego w rodzinach,

- o zdrowie dla Ks. Lucjana,

 

- o cierpliwość i siłę w znoszeniu bólu dla Małgorzaty, o powrót do zdrowia,

- o zdrowie dla Wacława i Urszuli,

- o zdrowie dla Barbary (siostry Marysi M.), o skuteczną terapię w walce z chorobą nowotworową,

- w intencji Basi, o szczęśliwy przebieg (zagrożonej) ciąży, o zdrowie dla mamy i dziecka,

- o nawrócenie grzeszników, szczególnie sprawujących władzę świecką  oraz władzę duchowną głoszących nowinki sprzeczne z nauką Jezusa Chrystusa,

- w intencji Wojciecha o pozytywny przebieg terapii,

 

- o zdrowie dla chorych w intencji których modliliśmy się w 2023 roku,

- o nawrócenie osoby Panu Bogu wiadomej.

- w intencjach Księdza Lucjana

w intencjach Ojca Świętego:

O docenienie daru różnorodności w Kościele
Módlmy się do Ducha Świętego, aby pomógł nam rozeznać dary różnych charyzmatów we wspólnotach chrześcijańskich i odkryć bogactwo wielu tradycji liturgicznych wewnątrz Kościoła.