Dni Skupienia Architektów

"Jeżeli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą. Jeżeli Pan miasta nie ustrzeże, strażnik czuwa daremnie. Daremnym jest dla was wstawać przed świtem, wysiadywać do późna - dla was, którzy jecie chleb zapracowany ciężko; tyle daje On i we śnie tym, których miłuje."

Ps 127

Galeria zdjęć

Kolejne czwarte (wiosenne) DSA było "Przełamywaniem Barier".

Tematem wiodącym 4 edycji DSA była odpowiedź na pytanie: gdzie leży przyczyna trudnych relacji między pracodawcą a przedsiębiorcą? W poszukiwaniu odpowiedzi na to pytanie wzięli udział wszyscy uczestnicy spotkania, w tym architekci i ich rodziny, oraz przyjaciele i osoby zawodowo lub emocjonalnie związane ze środowiskiem architektów. To znacząca zmiana ponieważ ideą pomysłodawców była otwarta formuła spotkań gdzie architekci i ich duszpasterz są gospodarzami a nie wyłącznymi uczestnikami Dni.

A zatem – wzajemne relacje. Odpowiedzi dotyczących tego problemu szukali duszpasterz i menadżer biznesu – dwaj niezwykli ludzie o tak różnych doświadczeniach – połączeni wspólną ideą.

Jednym z głównych elementów programu 4 DSA (poza konferencjami pod przewodnictwem ks. dr Lucjana Bielasa) był cykl wykładów „Przełamywania barier”, które prowadził gość specjalny: dr inż. Jerzy Kołodziej, menedżer i konsultant posiadający długoletnie doświadczenie w biznesie, coachingu menedżerskim i handlowym.

Czwarte DSA - w związku z harmonogramem wykładów cyklu „Przełamywanie barier” - były obarczone ograniczeniami czasowymi. By zrealizować ten program nie mogliśmy ryzykować przesunięcia w czasie. Dlatego do kościołów arch. St. Niemczyka: do Czechowic – Dziedzic, a zwłaszcza na budowę w Tychach wrócimy w niedalekiej przyszłości. Sądzimy, że po roku od naszej pierwszej tam wizyty, będziemy mogli zaobserwować znaczące postępy w realizacji budowy kościoła pw. Św. Franciszka i św. Klary.

Wypełniony harmonogram nie przeszkodził w odtworzeniu klimatu poprzednich DSA.

Nie zmieniło to w niczym atmosfery – już tradycyjnej i już legendarnej. Znalazł się zatem też czas na rozmowy Bez względu na wiek, doświadczenie zawodowe i życiowe – tu każdy tu jest ważnym uczestnikiem i wielką radość budził widok gdy – początkowo nieśmiali – ludzie zabierali głos mówiąc niejednokrotnie o swoich fascynujących doświadczeniach czy przemyśleniach.

Maciej Nitka